1. STRONA GŁÓWNA
  2. >
  3. AKTUALNOŚCI
  4. >
  5. Oferty pracy w Polskim Holdingu Obronnym

Oferty pracy w Polskim Holdingu Obronnym

Polski Holding Obronny sp. z o.o. poszukuje kandydatów na następujące stanowiska:

Specjalista ds. Płynności i Windykacji

Miejsce pracy: Warszawa

Osoba zatrudniona na powyższym stanowisku będzie odpowiadała m.in. za:
  • Przygotowywanie i akceptacja płatności zgodnie z udzielonymi pełnomocnictwami,
  • Przygotowywanie dokumentów płatniczych w ramach cesji, akredytyw, gwarancji, przekazów,
  • Weryfikacja wezwań do zapłaty,
  • Przygotowywanie cyklicznych raportów płynności, sporządzanie protokołów Cash-flow,
  • Rachunki bankowe i karty kredytowe Spółki – operacyjnie,
  • Przygotowywanie zestawień wykorzystania kredytów i terminów obowiązywania linii kredytowych,
  • Prowadzenie rejestru weksli,
  • Udział w działaniach windykacyjnych dla przeterminowanych należności we współpracy z Biurem Prawnym, firmą windykacyjną, Krajowym Rejestrem Długów oraz innymi jednostkami zewnętrznymi,
  • Stały monitoring należności przydzielonych Kontrahentów, w tym dbałość o wynik złych długów, wyjaśnianie niezgodności dotyczących sald, ustalanie kompensat, negocjacje w przedmiocie zawierania ugód oraz ustalanie harmonogramów spłat
    i kontrola ich prawidłowej realizacji,
  • Monitoring należności w oparciu o dane wygenerowane z programu SAP i tworzenie zestawień bieżących należności i zobowiązań na potrzeby Zespołu i przełożonych,
  • Przygotowanie i analiza raportów wiekowania należności i zobowiązań na potrzeby Biura,
  • Bieżąca analiza sald przydzielonych Klientów pod względem konieczności zawiązania odpisów, decyzji o spisaniu wierzytelności w straty/zyski, przeksięgowaniu należności na konta sądowe, w tym przygotowywanie odpowiednich wniosków,
  • Bieżąca analiza przepisów windykacyjnych oraz zmian w prawie podatkowym osób fizycznych, ubezpieczeniowym oraz innych przepisach związanych z przedmiotem działania Zespołu,
  • Współpraca z przedstawicielami firm doradczych w zakresie przedmiotu obowiązków
    i odpowiedzialności,
  • Sporządzanie not odsetkowych od należności przeterminowanych na podstawie raportów wygenerowanych z programu SAP.

Od kandydatów oczekujemy:
  • wykształcenia wyższego (preferowane w zakresie nauk ekonomicznych – ekonomia, finanse, bankowość);
  • znajomości systemu SAP – warunek konieczny;
  • znajomości instrumentów z zakresu windykacji.

W zamian oferujemy:
  • pakiet medyczny,
  • umowę o pracę,
  • terminową wypłatę wynagrodzenia,
  • miłą atmosferę.

   CV prosimy wysyłać na adres: rekrutacja@pho.pl   do dnia 12.07.2019 roku.

ogłoszenie w PDF

Specjalista ds. Kontrolingu

Najważniejsze zadania:
  • Udział w procesie planowania rocznego oraz monitorowanie realizacji wykonania budżetu,
  • Analiza odchyleń budżetowych i aktywne uczestnictwo w działaniach korygujących,
  • Wsparcie w analizie finansowej i przepływów pieniężnych projektów inwestycyjnych
    i sprzedażowych,
  • Przygotowanie zestawień, raportów, sprawozdań analitycznych dla Właścicieli, Rady Nadzorczej, Zarządu, Banków,
  • Opiniowanie wniosków inwestycyjnych za zgodność z budżetem,
  • Sporządzanie  wybranych sprawozdań do NBP i GUS,
  • Administracja modułem projektowym PS w systemie SAP (tworzenie, aktualizacja, zamykanie projektów w systemie SAP),
  • Przygotowanie zestawień i analiz finansowych zgodnie z aktualnymi potrzebami.

Wymagania:
  • min. 3-letnie doświadczenie na stanowisku związanym z kontrolingiem/analizą finansową/finansami przedsiębiorstwa,
  • bardzo dobra znajomość zasad księgowości oraz relacji koszty/bilans,
  • umiejętność obsługi pakietu MS Office w stopniu bardzo dobrym ,
  • samodzielność i aktywne podejście do rozwiązywania problemów,
  • rzetelność, terminowość, jakość i skrupulatność w realizacji zadań,
  • asertywność,
  • wykształcenie wyższe,
Mile widziane:
  • znajomość systemu SAP – warunek konieczny,
  • znajomość języka obcego (preferowane: angielski, niemiecki, francuski).
  • wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kompetencji
  • umowę o pracę
  • możliwość rozwoju zawodowego i ciekawe wyzwania
  • pakiet medyczny

CV prosimy wysyłać na adres: rekrutacja@pho.pl  do dnia 12.07.2019 roku.

ARCHIWUM